pIšQworky

Novinky

pIšQworky přinesly o Vánocích radost do dětských domovů

Pavel Šíma, 1. 1. 2012 v 12:00
Kategorie : Turnaje

pIšQworky jsou úplně pro každého. I pro ty, co tráví Vánoce bez rodiny. Organizátoři z občanského sdružení Student Cyber Games se proto rozhodli, že letos o Vánocích přivezou pIšQworky i do dětských domovů. Uskutečnila se přibližně desítka turnajů po celé republice. Tady jsou reportáže ze dvou z nich.

Ve středu 20. 12. se uskutečnil jeden z vánočních turnajů v pIšQworkách pro děti v dětských domovech. Zde se mezi talenty objevil i předškolák, který porazil všechny hráče ze skupiny a jako nejmladší se probojoval do play-off. Byly mu pouhé čtyři roky. 

Na začátku se celý domov dvaceti pěti dětech sešel v jídelně a hned po rozdělení skupin se začalo hrát. Zajímavé byly duely s nejmladšími hráči, u kterých se i starší zapotili. Také tety byly překvapené inteligencí některých dětí. Nejvíce obdivuhodný byl výkon teprve čtyřletého hráče, který porazil všechny protihráče ze skupiny, a postoupil tak do play-off, kde bylo nejvíce napínavých duelů. Do semifinále a finále se nakonec probojoval pouze jeden muž, jenž musel čelit útokům ze stran dívek, ale o první místo nakonec nepřišel.

Ve středu 21. 12. se v dětském domově uskutečnil další turnaj v pIšQworkách. Zúčastnilo se třináct dětí, pro které jsme tento malý dárek k Vánocům připravili. Na konci turnaje, kdy došlo k rozhodujícímu duelu mezi holkou a klukem, bylo cítit velké napětí. Dívky chtěly klukům zkřížit cestu k vítězství a nakonec se jim to i podařilo.

Po našem příchodu se v jídelně nashromáždilo všech třináct dětí. Ty se následně rozdělily do skupin a začalo se hrát. Hned na začátku se odehrávaly velmi napínavé duely mezi nejstaršími kluky z domova, kteří se snažili vyhrát první cenu. Po soubojích se ze skupin vybrali hráči postupující do play-off. Byli různých věkových kategorií a po četných remízách překvapili mladší hráči svou chytrostí a bystrostí jak tety, tak i větší. Snad nejzajímavější bylo, když do souboje o první místo postoupil Jan s Patrikou. V tu chvíli se domov rozdělil na dva tábory. V jednom byli kluci a v druhém byla děvčata, která přála vítězství Patricii a zkřížit tak klukům cestu k vítězství. První zápas skončil remízou, ale v rozhodujícím duelu se vítězství nakonec naklonilo na stranu holek.

 

Bylo nám potěšením uspořádat turnaje pro dětské domovy a věříme, že se staly příjemnou vzpomínkou.