pIšQworky

Novinky

Studenti udělali světový rekord v hraní piškvorek

Petr Soukeník, 29. 9. 2011 v 12:21
Kategorie : Ostatní

Tolik křížků a koleček pohromadě ještě nikdy nikdo neviděl. Během čtyřiadvacetihodinového maratonu odehrálo 305 lidí 1182 piškvorkových partií. Stanovili tak nový světový rekord. Účastníci chtěli maratonem upozornit na piškvorkové mistrovství pro středoškoláky - pIšQworky - na které právě probíhá registrace.

Brno - Někteří si odehráli jednu hru, zapsali se do seznamu účastníků rekordu a šli si zase po svých. Jiní na maratonu vydrželi hodiny. Například šestnáctiletá Soňa Turečková osobně odehrála několik desítek partií. "Piškvorky jsou super zábava. Ve škole je hrajeme pořád. Ráda jsem se podílela na rekordu a taky určitě přijdu na turnaje v pIšQworkách," pochlubila se Soňa.

Na vytvoření rekordu se nakonec podílelo 305 hráčů, kteří dohromady odehráli 1182 partií. Protože žádný podobný pokus se nikdy nekonal, jsou tato čísla také novým světovým rekordem. "Zájem hráčů nás překvapil. Více než tři sta lidí - to už je hodně piškvorkářů v jeden den. V kontextu pIšQworek je to ale pořád malé číslo. Těch se nám každý rok účastní dvacet tisíc středoškoláků. Piškvorky jsou prostě mezi mládeží oblíbené," řekl k tomu vedoucí soutěže pIšQworky Marek Palička.

Na soutěž pIšQworky se středoškoláci mohou hlásit právě nyní a až do 18. října. Na turnajích čeká hráče spousta zábavy (kromě klasických piškvorek i 3D piškvorky a deskové hry od společnosti Albi), nových kamarádů a dárky a ceny v hodnotě milion korun. Hlavní cenou je adrenalinový den v parku Yellow Point v Krkonoších. Každý účastník si odnese speciální pIšQworkovýliner Centropen.

Během listopadu se po celé republice odehraje 97 pIšQworkových turnajů. Vše vyvrcholí 2. prosince na finále v Brně. Loni se turnajů účastnilo 390 škol. Letos organizátoři očekávají až 500.

Rekord v piškvorkách se odehrával od jedenácti do jedenácti hodin dopoledne ve středu a ve čtvrtek v budově Masarykovy univerzity na Komenského náměstí. Masarykova univerzita je totiž pro letošek generálním partnerem soutěže pIšQworky. „Masarykova univerzita usiluje o talentované a inteligentní studenty s kreativním přístupem. Soutěž v piškvorkách všechny tyto atributy rozvíjí. Proto jsme se rozhodli soutěž letos podpořit a spojit s ní naše jméno. Osobně doufám, že se s nynějšími účastníky soutěže za pár let budu potkávat na chodbách naší univerzity a že toto spojení bude přínosné jak pro budoucí studenty, tak pro Masarykovu univerzitu," uvedl k tomu rektor Masarykovy univezity Mikuláš Bek.

Pořadatelem piškvorkového rekordu i soutěže pIšQworky je občanské sdružení Student CyberGames. Rekord vznikl za vydatné pomoci studentského Rádia R. Hlavními partnery akce jsou Albi, Centropen a Notes.